Albacete ,SPAIN / https://www.uclm.es

Castilla-La Mancha Üniversitesi (UCLM) genç bir üniversitedir. Kuruluşundan itibaren (1985), UCLM nitelikli insan kaynaklarını kendine çeken ve bölgedeki insanlara yüksek eğitim becerisi kazandıran bir yüksek öğretim kurumudur. UCLM, 36 akademik alanı içinde barındırmaktadır. Sanayi ve akademi arasındaki işbirliğini teşvik etmek ve teknolojik gelişmelerin yaygınlaştırılmasını teşvik etmek üniversitemizin başlıca misyonundan biridir. UCLM’nin bölgedeki üretim sektörleriyle güçlübir bağı bulunmaktadır. Üniversitemizde bir Bilgi ve Teknoloji Ofisivardır.Teknolojik gelişmelerin izlendiği ve  bölge iş gücüne desteklerin sağlandığı bu merkezimiz faal olarak kullanılmaktadır

Bünyemizdde bir ArGe departnmanı faaliyet göstermektedir. Bu bağlamda bölgesel kalkınmayı hedefleyen 6. Çerçeve Programı (FP6), kapsamında 36 adert proje Üniversitemizde gerçekleştirilmiştir. 11 Avrupa projesi ile üniversitemiz misyonunu daha etkin yerine getirmektedir.

Albacete şehrinde bir ilk olarak Üniversitemizde 2005 yılında bir  Bilişim enstitüsü açılmıştır. O zamandan bu yana faaliyetlerinin çoğunu çok çeşitli araştırma projelerine, geliştirilmesine ve inovasyonlarına katılmaya adadı ve sonuçların hem ulusal hem de Avrupa düzeyinde üretim sektörüne aktarılmasında öncülük etti.Bu enstitü tarafından alınan fonun % 5,5’ini, (760.000 avronun üzerinde), şirketlerle yapılan projelere fon sağlamada kullanılmıştır.Enstitünün bugüne kadar 100’den fazla araştırmacı ve bilim insanına destek sağladığı ve bu sayıyı gelecekte daha da arttıracağı strategic planlamasına koymuştur.