Törökbálint,HUNGARY / https://balintsuli.hu

Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola is a complex institution – a primary, a grammar and a vocational school at the same time – with more than 1300 students and almost 130 teachers. We have vocational classes specialised in ICT and in catering for 4 more years. All the grammar and the vocational students start with a language preparatory year at the age of 14. Thus their level of English is good enough to take part in international cooperations from the age of 15.

Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola, 1300’den fazla öğrencisi ve 130’u aşkın öğretmeni ile aynı zamanda bir ilköğretim, anadolu lisesi ve meslek okulu gibi karmaşık bir kurumdur.

Bilişim Teknolojileri ve yiyecek içecek (catering) konusunda uzmanlaşmış meslek sınıflarımız var. Lisenin eğitim süresi 4 yıldır.Tüm öğrenciler 14 yaşında bir dil hazırlık yılı ile başlarlar. Bu nedenle, İngilizce seviyeleri 15 yaşından itibaren uluslararası işbirliklerine katılmak için yeterince iyidir.

İlkokul ve ortaokul öğrencileri için yeni binamız 2013 yılında inşa edilmiştir. Okullarımızın tümünde modern eğitim öğretim ortamı mevcuttur. İnteraktif beyaz tahtalar, BT laboratuvarları ve diğer gerekli imkanlarla tam donanımlı bir komplextir.Öğrenciler, alt sınıflarda BT’yi öğrenmeye başlarlar ve bu alanda uzmanlaşma yolunda ciddi adımlar atmaktadırlar. BMÁKI, 2004’ten bu yana birçok başarılı Avrupa projesinde yer almış ve bu Avrupa boyutu, sürekli iyileştirme ile desteklenmektedir.