3. Uluslararası Toplantı

CODE IS LOADING projesinin üçüncü toplantısı 25 – 26 Kasım 2019 tarihlerinde Macaristan’ın Törökbálint şehrinde ortak Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola (BMAKI)’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantı yeri Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola’nın Fekete János Salonuydu.

 Toplantının başında BMAKI’nin öğretmenleri Nánási Krisztina ve Sárkoziné Jávorcsik Mária ve proje koordinatörleri katılımcıları karşıladı. Kısa tanıtımlarının ardından okul müdürü Kezsler Marton toplantı salonuna gelerek katılımcıları selamladı ve bir konuşma yaptı.

Güzel bir giriş bölümünün ardından tüm ortaklar tarafından çevrimiçi kodlama platformunun e-öğrenme bölümü için hazırlanan video ve dökümanların sunumu yapıldı. Öğle yemeği molasının ardından katılımcılar ile birlikte BMAKI tarafından webinar ile ilgili uygulamalı etkinlikler  ve codeisloading platformu için hazırlanan IT laboratuvarına geçildi.

Toplantının ikinci bölümü Türkiye’den AOS MTAL’in sunumlarıyla başladı. AOS MTAL ekibi, kendi tasarlayıp ürettiği çevrimiçi kodlama platformunu (ikinci fikri çıktı) tanıttı. Eda KOŞAR, izleyicilerin katılımıyla bir demo uygulaması yaptı. Demo uygulamasının ardından webinar platformları hakkında sunum yaptı. Tüm ortakların sunumlarının ardından, kod yükleniyor projesinin koordinatörü Hüseyin Şahin, bugüne kadarki süreci ve toplantı sonrasında yapılacak işleri ve yapılacakları özetleyen bir sunum yaptı.

İlk günkü oturumların ardından katılımcılar Nánási Krisztina ve Sárkoziné Jávorcsik Mária rehberliğinde şehir turuna katıldılar. Katılımcılar ayrıca şehir turunun ardından akşam yemeğine kadar serbest vakit geçirdiler.

Toplantının ikinci gününde;

Katılımcılar güne okul ziyareti ile başladılar. Nánási Krisztina ve Sárkoziné Jávorcsik Mária rehberliğinde okulun bölümlerini, dersliklerini, laboratuvarlarını, spor salonunu ve yüzme havuzunu ziyaret ettiler. Okul ziyaretinin ardından toplantı, Proje koordinatörü liderliğinde Türkiye’de gerçekleştirilecek olan LTT etkinliğinin planlanması ile devam etti. Tüm ortaklar LTT’nin içeriğini tartıştı ve her bir ortağın LTT faaliyetine küçük bir çalıştay veya eğitim ile katkıda bulunmasına karar verildi.

Toplantının sonunda tüm ortaklar, Bursa MEM’den Recap BATUR moderatörlüğünde bir sonraki çağrı dönemi (2020) için Erasmus+ kapsamında yeni ortaklıklar ve yeni proje fikirlerini tartıştılar. Sertifika töreninin ardından tüm ortaklar güzel anılar ve yapacakları yeni görevlerle yola çıktılar.

pdf2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir